Dziś jest 22 października 2018 r.


Nawiązanie współpracy z Niemieckim Stowarzyszeniem Poradnictwa Edukacyjnego i Zawodowego

W dniach 13 - 14 maja w Erkner pod Berlinem odbyła się konferencja zorganizowana przez Deutscher Verband fur Bildungs- und Berufsberatung e.V http://www.dvb-fachverband.de (Niemieckie Stowarzyszenie Poradnictwa Edukacyjnego i Zawodowego). Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Stronę polską reprezentowały: Beata Grzelak przewodnicząca SDSiZ RP oraz Jagoda Kropidłowska, koordynatorka ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową.

To historyczne spotkanie  dwóch stowarzyszeń doradczych było możliwe dzięki osobistemu zaangażowaniu Pani Anny Royon-Weigelt zajmującej się w niemieckim Stowarzyszeniu współpracą z zagranicą.

Niemieckie Stowarzyszenie Poradnictwa Edukacyjnego i Zawodowego e. V. organizuje raz w roku konferencję dla swoich członków. Tematem tegorocznej konferencji było: „Lebst Du um zu arbeiten, oder arbeitest Du, um zu eben? Bedeutet Arbeit 4.0 auch Beratung 4.0?" - „Żyć, aby pracować czy pracować, aby żyć? Czy Praca 4.0 znaczy także Doradztwo 4.0?". W tym roku konferencja połączona była z Walnym Zgromadzeniem Członków i wyborem Zarządu. Nowym Przewodniczącym został Rainer Thiel. Uczestnictwo w konferencji pozwoliło polskiej stronie zapoznać się z ciekawymi prezentacjami dotyczącymi zmian jakie niesie Praca 4.0, stylem pracy niemieckich doradców, jak również nowo wybranym Zarządem. Dzięki rozpoczętemu dialogowi  poznaliśmy również partnerów Niemieckiego Stowarzyszenia, którzy uczestniczyli w konferencji. W trakcie jednego ze spotkań poruszony został temat współpracy międzynarodowej.  Zastanawialiśmy się nad tym, jakie wyzwania stoją przed instytucjami zajmującymi się doradztwem zawodowym, jakie wspólne projekty możemy stworzyć, aby te wyzwania podjąć. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Niemiec, Danii i Polski. Strona polska zaprezentowała sztandarowe działania  SDSIZ RP, czyli Ogólnopolski Tydzień Kariery, Ogólnopolską Olimpiadę z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową, prowadzone przez nas portale społecznościowe na Facebooku oraz organizowane corocznie Konferencje Tematyczne. Goście z Niemiec i Danii  zostali zaproszeni na konferencję: Doradztwo 2020 - perspektywa doradcy i pracodawcy” która odbędzie się w dniach 21-23 września 2017 roku w hotelu Dal w Gdańsku.  Pani Anna Royon-Weigelt zgodziła się poprowadzić warsztaty dla uczestników naszej konferencji. Serdecznie zapraszamy do Gdańska!


Pozostałe aktualności

Rejestracja na OTK

Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP uprzejmie informuje, że w zakładce OTK zamieszczony został arkusz rejestracyjny do X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery "Bądź architektem swojego szczęścia?.

17 października 2018czytaj wiecej

Rejestracja do X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery rozpocznie

Rejestracja do X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery rozpocznie się 11 października. Rejestrować się na naszej platformie OTK będzie można do 23 października 2018...

10 września 2018czytaj wiecej

XXVIII Konferencja szkoleniowa „Poradnictwo zawodowe XXI w.” - rozpoczynamy zapisy

w dniach 4-6 października 2018 r. zapraszamy do Rybnika Wspólnie z Rybnicką Platformą Poradnictwa Zawodowego organizujemy XXVIII Konferencję szkoleniową „Poradnictwo zawodowe XXI w.” Konferencję rozpoczniemy (4.10.2018) w auli...

28 sierpnia 2018czytaj wiecej

NAPISZ WIADOMOŚĆ

Dane adresowe
Wszelką korespondencję prosimy kierować na adres mailowy, korespondencyjny, można też się z nami skontaktować telefonicznie.

Siedziba Zarządu Głównego:

ul. Wspólna Droga 10 m 65
04-352 Warszawa

Konto Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP:

ING Bank Śląski 30 1050 1038 1000 0022 8109 4199

Adres do korespondencji:

Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP
00-987 WARSZAWA 4
ul. Targowa 73

Skrytka pocztowa Nr 27

 

newsletterZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA
Strona głównaO nasProjektyKonferencjeSzkoleniaLinkiKontaktOTKOlimpiada
Copyright © 2014 :: Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP
Projekt i realizacja: Webdreamers