Dziś jest 19 sierpnia 2017 r.


Nawiązanie współpracy z Niemieckim Stowarzyszeniem Poradnictwa Edukacyjnego i Zawodowego

W dniach 13 - 14 maja w Erkner pod Berlinem odbyła się konferencja zorganizowana przez Deutscher Verband fur Bildungs- und Berufsberatung e.V http://www.dvb-fachverband.de (Niemieckie Stowarzyszenie Poradnictwa Edukacyjnego i Zawodowego). Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Stronę polską reprezentowały: Beata Grzelak przewodnicząca SDSiZ RP oraz Jagoda Kropidłowska, koordynatorka ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową.

To historyczne spotkanie  dwóch stowarzyszeń doradczych było możliwe dzięki osobistemu zaangażowaniu Pani Anny Royon-Weigelt zajmującej się w niemieckim Stowarzyszeniu współpracą z zagranicą.

Niemieckie Stowarzyszenie Poradnictwa Edukacyjnego i Zawodowego e. V. organizuje raz w roku konferencję dla swoich członków. Tematem tegorocznej konferencji było: „Lebst Du um zu arbeiten, oder arbeitest Du, um zu eben? Bedeutet Arbeit 4.0 auch Beratung 4.0?" - „Żyć, aby pracować czy pracować, aby żyć? Czy Praca 4.0 znaczy także Doradztwo 4.0?". W tym roku konferencja połączona była z Walnym Zgromadzeniem Członków i wyborem Zarządu. Nowym Przewodniczącym został Rainer Thiel. Uczestnictwo w konferencji pozwoliło polskiej stronie zapoznać się z ciekawymi prezentacjami dotyczącymi zmian jakie niesie Praca 4.0, stylem pracy niemieckich doradców, jak również nowo wybranym Zarządem. Dzięki rozpoczętemu dialogowi  poznaliśmy również partnerów Niemieckiego Stowarzyszenia, którzy uczestniczyli w konferencji. W trakcie jednego ze spotkań poruszony został temat współpracy międzynarodowej.  Zastanawialiśmy się nad tym, jakie wyzwania stoją przed instytucjami zajmującymi się doradztwem zawodowym, jakie wspólne projekty możemy stworzyć, aby te wyzwania podjąć. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Niemiec, Danii i Polski. Strona polska zaprezentowała sztandarowe działania  SDSIZ RP, czyli Ogólnopolski Tydzień Kariery, Ogólnopolską Olimpiadę z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową, prowadzone przez nas portale społecznościowe na Facebooku oraz organizowane corocznie Konferencje Tematyczne. Goście z Niemiec i Danii  zostali zaproszeni na konferencję: Doradztwo 2020 - perspektywa doradcy i pracodawcy” która odbędzie się w dniach 21-23 września 2017 roku w hotelu Dal w Gdańsku.  Pani Anna Royon-Weigelt zgodziła się poprowadzić warsztaty dla uczestników naszej konferencji. Serdecznie zapraszamy do Gdańska!


Pozostałe aktualności

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2017

W zwiazku ze zblizajacym sie terminem Ogolnopolskiego Tygodnia Kariery 2017 roku, ktory przypada na 16 - 22 pazdziernika przekazujemy do publicznej informacji obowiazujace w tym roku logo, oraz znak Stowarzyszenia Doradcow Szkolnych i Zawodowych RP...

01 sierpnia 2017czytaj wiecej

KONFERENCJA SZKOLENIOWA - GDAŃSK 21-23.09.2017r. Poradnictwo 2020 - perspektywa doradcy i pracodawcy. Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca 2017r.

Szanowni Państwo, z uwagi na bardzo duże zainteresowanie udziałem w Konferencji oraz okres urlopowy przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń do 31 lipca 2017. Jednocześnie informujemy, że na niektóre warsztaty zostały już pojedyncze wolne miejsca. Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat do końca lipca 2017 r.

14 lipca 2017czytaj wiecej

Forum dyskusyjne dla doradców

Szanowni Państwo, SDSIZ RP poszukuje moderatorów forum dyskusyjnego. Podstawowym zamysłem powołania do życia forum jest stworzenie jednego miejsca w przestrzeni internetowej...

05 lipca 2017czytaj wiecej

NAPISZ WIADOMOŚĆ

Dane adresowe
Wszelką korespondencję prosimy kierować na adres mailowy, korespondencyjny, można też się z nami skontaktować telefonicznie.

Siedziba Zarządu Głównego:

ul. Wspólna Droga 10 m 65
04-352 Warszawa

Konto Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP:

ING Bank Śląski 30 1050 1038 1000 0022 8109 4199

Adres do korespondencji:

Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP
00-987 WARSZAWA 4
ul. Targowa 73

Skrytka pocztowa Nr 27

 

newsletterZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA
Strona głównaO nasProjektyKonferencjeSzkoleniaLinkiKontaktOTKOlimpiada
Copyright © 2014 :: Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP
Projekt i realizacja: Webdreamers